Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2100 kronorsklassen. Fälgen heter TO Black polished och den tillverkas av Dezent. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Dezent TO Black polished är 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 40 mm. Denna fälg har ett navhål som är 57.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Dezent TO Black polished. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 2014 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 014 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | TO Black polished |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Dezent TO Black polished, 17"-fälg, 7.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 40 mm.
TU Black från Dezent är en fälg på 17" med en bredd på 7" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/112.
TR Black från Dezent är en fälg på 17" med en bredd på 7" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/112.
AP Black 17" från Dezent med 7" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.