Dezent KF Dark är en fälg på 19" från Dezent. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Dezent KF Dark har en fälgbredd på 7". Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 38 mm. Navhålet på Dezent KF Dark är 57 mm stort. BytHjul säljer Dezent KF Dark 19" i sin webbshop för 2502 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 502 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KF Dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 57 mm |
Denna 19"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 38 mm. Modellen heter KF Silver.
Dezent KF Black, 19"-fälg, 7" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 38 mm.
Denna 19"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 43 mm. Modellen heter KF Dark.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. Dezent KF Dark är 19" och har en bultcirkel på 5/114.3.