En snygg fälg på 16" från Dezent. Denna modell har Dezent valt att kalla för KF Black. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 6.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Dezent KF Black är 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 48 mm. Detta är en fälg med 57 mm stort navhål. BytHjul säljer idag Dezent KF Black för 1174 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 174 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KF Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 57 mm |
16"-fälg från Dezent av modellen KF Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 16" och ET-måttet 48 mm.
KF Silver från Dezent är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 48 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Fälg från Dezent på 16" med modellnamnet KF Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 6.5" och ET-måttet är 41 mm.
Dezent KF Black, 16"-fälg, 6.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 46 mm.