Dezent KG Dark är en fälg på 17" från Dezent. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7.5". Dezent KG Dark fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Fälgens ET-mått är 43 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.6 mm stort. BytHjul säljer Dezent KG Dark 17" i sin webbshop för 1958 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 958 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KG Dark |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
17"-fälg från Dezent av modellen KG Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 17" och ET-måttet 43 mm.
KG Dark från Dezent är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 43 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Denna 20"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 43 mm. Modellen heter KG Dark.
Dezent KG Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 130 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 43.