Om du letar efter bra 16"-fälgar kan Dezent AP Black vara värt att ta en titt på. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Dezent AP Black har en fälgbredd på 6.5". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 114.3 mm och 5 hål för bultar.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 45 mm. Centrumhålet på denna fälg är 67.1 mm stort. BytHjul säljer idag Dezent AP Black för 1690 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 690 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | AP Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 67.1 mm |
18"-fälg av modellen AP Dark från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 45 mm.
AP Black 16" från Dezent med 6.5" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
AP Dark från Dezent är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
AP Black från Dezent är en fälg på 18" med en bredd på 7.5" och ET 51 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.