Dezent AP Dark är en fälg på 18" från Dezent. Bredden på denna fälg är 7". Dezent AP Dark fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 114.3 mm (bultcirkel 5/114.3).
Denna variant av AP Dark kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 34 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.1 mm. En uppsättning Dezent AP Dark kan bli din för endast 2734 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 734 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | AP Dark |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 34 mm |
| Navhål | 66.1 mm |
Dezent AP Black, 18"-fälg, 7" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 34 mm.
AP Dark från Dezent. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
18"-fälg från Dezent av modellen AP Dark. Bultcirkeln är 5/108, bredden 18" och ET-måttet 50 mm.
Dezent AP Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 50.