Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 1500 kronorsklassen. Fälgen heter KF Black och den tillverkas av Dezent. Fälgbredden för denna variant av Dezent KF Black är 7". Bultcirkeln på denna fälg är 5/114.3.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 35 mm. Denna variant av KF Black har ett navhål/centrumhål som är 60 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Dezent KF Black. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 1423 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 423 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KF Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 60 mm |
17"-fälg från Dezent av modellen KF Silver. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 17" och ET-måttet 35 mm.
Dezent KF Dark, 17"-fälg, 7" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 35 mm.
Dezent KF Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 45.
17"-fälg av modellen KF Dark från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 45 mm.