Dezent KF Silver är en av våra 19"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Dezent. Bredden på denna fälg är 7". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 114.3 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/114.3.
Denna variant av KF Silver kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 45 mm. Centrumhålet på denna fälg är 67.1 mm stort. En uppsättning Dezent KF Silver kan bli din för endast 1940 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 940 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KF Silver |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 67.1 mm |
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. Dezent KF Dark är 19" och har en bultcirkel på 5/114.3.
19"-fälg av modellen KF Silver från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 32 mm.
Dezent KF Silver, 19"-fälg, 7" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 31 mm.
KF Black från Dezent är en fälg på 19" med en bredd på 7" och ET 32 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.