Denna 18"-fälg är ett utmärkt alternativ i 1900 kronorsklassen. Fälgen heter KB Silver och den tillverkas av Dezent. Fälgbredden för denna variant av Dezent KB Silver är 7.5". Dezent KB Silver har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 114.3 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/114.3.
Inpressningsdjupet för Dezent KB Silver är 55 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 64.1 mm stort. BytHjul säljer idag Dezent KB Silver för 1823 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 823 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KB Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 55 mm |
| Navhål | 64.1 mm |
Dezent KB Silver, 18"-fälg, 7.5" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 40 mm.
18"-fälg av modellen KF Silver från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 55 mm.
KB Silver från Dezent är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 50 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
KB Silver från Dezent. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.