En snygg fälg på 18" från Dezent. Denna modell har Dezent valt att kalla för KF Dark. Fälgens bredd är 7". Bultcirkeln på denna fälg är 5/114.3.
Fälgens ET-mått är 55 mm. Centrumhålet är 56.1 mm stort. BytHjul säljer idag Dezent KF Dark för 2160 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 160 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KF Dark |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 55 mm |
| Navhål | 56.1 mm |
KF Black från Dezent är en fälg på 18" med en bredd på 7" och ET 55 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
Dezent KF Dark, 17"-fälg, 7" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 55 mm.
18"-fälg av modellen KF Dark från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 48 mm.
17"-fälg från Dezent av modellen KF Black. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 17" och ET-måttet 55 mm.