Denna 17"-fälg från Dezent har modellnamnet KF Silver. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Dezent KF Silver har en bredd på 6.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/114.3, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 114.3 mm.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 32 mm. Dezent KF Silver har ett centrumhål (navhål) på 66 mm. En uppsättning Dezent KF Silver kan bli din för endast 1483 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 483 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KF Silver |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 32 mm |
| Navhål | 66 mm |
Fälg från Dezent på 17" med modellnamnet KF Dark. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 6.5" och ET-måttet är 32 mm.
17"-fälg av modellen KF Black från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 32 mm.
19"-fälg av modellen KF Silver från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 32 mm.
16"-fälg av modellen KF Silver från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 32 mm.