Med ett pris på 1628 kronor är Dezent TY Silver ett bra alternativ bland 17"-fälgarna. Denna fälg är 7" bred. Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 114.3 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/114.3.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 50 mm. Denna fälg har ett navhål som är 67.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Du hittar mer information om Dezent TY Silver genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 628 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | TY Silver |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 67.1 mm |
Denna 16"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 50 mm. Modellen heter TY Silver.
17"-fälg från Dezent av modellen TY Silver. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 17" och ET-måttet 40 mm.
TY Silver från Dezent. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 50 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
TY Silver från Dezent. Med en bredd på 6" och ett inpressningsdjup på 50 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/100.