Med ett pris på 2115 kronor är Dezent KB Silver ett bra alternativ bland 19"-fälgarna. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Dezent KB Silver har en bredd på 7.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Dezent KB Silver är 5/114.3.
Glöm inte kolla att ET 50 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 67 mm. Du hittar mer information om Dezent KB Silver genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 115 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KB Silver |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 67 mm |
19"-fälg av modellen KB Dark från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 50 mm.
KB Silver från Dezent är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 50 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
Fälg från Dezent på 17" med modellnamnet KB Silver. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 7" och ET-måttet är 50 mm.
Dezent KB Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 52.