Detta är en Dezent-fälg av modellen KG Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 20". Dezent KG Black har en fälgbredd som är 8.5". Dezent KG Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 114.3 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/114.3.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 54 mm. Navhålet på Dezent KG Black är 67 mm stort. Dezent KG Black är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa Dezent KG Black från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 673 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KG Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 54 mm |
| Navhål | 67 mm |
Dezent KG Dark, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 54 mm.
Denna 20"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 54 mm. Modellen heter TV Black Polished.
20"-fälg från Dezent av modellen TV Black. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 20" och ET-måttet 54 mm.
Denna 20"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 57 mm. Modellen heter KG Black.