Detta är en Dezent-fälg av modellen KF Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 19". Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Dezent KF Black har en fälgbredd på 8". Bultcirkeln på denna fälg är 5/114.3.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 45 mm. Centrumhålet är 60.1 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Dezent KF Black. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 2011 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 011 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KF Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 60.1 mm |
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. Dezent KF Silver är 19" och har en bultcirkel på 5/114.3.
Fälg från Dezent på 19" med modellnamnet KF Dark. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 8" och ET-måttet är 45 mm.
16"-fälg från Dezent av modellen KF Black. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 16" och ET-måttet 45 mm.
Dezent KF Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 45.