Om du letar efter bra 16"-fälgar kan Dezent KH Black vara värt att ta en titt på. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 6.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 114.3 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/114.3.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 46 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 67.1 mm stort. Dezent KH Black är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa Dezent KH Black från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 152 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KH Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 67.1 mm |
16"-fälg av modellen KH Dark från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 46 mm.
KH Dark 17" från Dezent med 7" bredd och ET på 46 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
Dezent KH Dark, 16"-fälg, 6.5" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 48 mm.
16"-fälg av modellen KH Black från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 60 mm.