Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 1600 kronorsklassen. Fälgen heter TU Black och den tillverkas av Dezent. Denna fälg är 6.5" bred. Bultcirkeln för denna fälg är 5/114.3.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 45 mm. Denna fälg har ett navhål som är 60.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul säljer Dezent TU Black 17" i sin webbshop för 1573 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 573 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | TU Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 60.1 mm |
En 6.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. Dezent TU Silver är 17" och har en bultcirkel på 5/114.3.
17"-fälg från Dezent av modellen TU Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 17" och ET-måttet 52 mm.
TU Black från Dezent. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 50 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/100.
17"-fälg av modellen TU Black från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/100 och ett ET-mått på 39 mm.