Denna 16"-fälg är ett utmärkt alternativ i 1900 kronorsklassen. Fälgen heter AP Dark och den tillverkas av Dezent. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 6.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 114.3 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/114.3.
Inpressningsdjupet för Dezent AP Dark är 45 mm. Detta är en fälg med 60.1 mm stort navhål. En uppsättning Dezent AP Dark kan bli din för endast 1879 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 879 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | AP Dark |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 60.1 mm |
AP Black 16" från Dezent med 6.5" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
AP Dark från Dezent. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
AP Dark 16" från Dezent med 6" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
Denna 17"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 50 mm. Modellen heter AP Dark.