Dezent KF Dark är en fälg på 17" från Dezent. Dezent KF Dark har en fälgbredd som är 6.5". Med en cirkeldiameter på 114.3 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/114.3.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 30 mm. Detta är en fälg med 60.1 mm stort navhål. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 1836 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 836 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KF Dark |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 60.1 mm |
KF Silver från Dezent är en fälg på 17" med en bredd på 6.5" och ET 30 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
Dezent KF Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 30.
Dezent KF Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 40.
Dezent KF Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 45.