KG Dark 19" är en snygg fälg som tillverkas av Dezent. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 114.3 mm och 5 hål för bultar.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 43 mm. Dezent KG Dark har ett centrumhål (navhål) på 65 mm. Dezent KG Dark är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa Dezent KG Dark från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 758 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KG Dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 65 mm |
Denna 20"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 43 mm. Modellen heter KG Dark.
Dezent KG Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 130 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 43.
KG Black från Dezent. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 43 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
KG Black från Dezent. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 43 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.