Dezent har många snygga fälgar i sitt utbud och AR Dark 18" är inget undantag. Bredden på denna fälg är 7". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 114.3 mm och 5 hål för bultar.
Denna variant av AR Dark kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 45 mm. Centrumhålet på denna fälg är 67.1 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2506 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 506 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | AR Dark |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 67.1 mm |
AR Dark från Dezent är en fälg på 18" med en bredd på 7" och ET 34 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
Fälg från Dezent på 18" med modellnamnet AR Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 7" och ET-måttet är 45 mm.
Fälg från Dezent på 20" med modellnamnet AR Dark. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 8" och ET-måttet är 57 mm.
Denna 18"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 50 mm. Modellen heter AR Dark.