Denna 16"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2100 kronorsklassen. Fälgen heter KH Dark och den tillverkas av Dezent. Bredden på denna fälg är 6". Fälgens cirkeldiameter är 118 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/118 för att fälgen ska passa på din bil.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 68 mm. Detta är en fälg med 71 mm stort navhål. Du hittar mer information om Dezent KH Dark genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 090 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KH Dark |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 118 |
| Bultcirkel | 5/118 |
| Inpressningsdjup (ET) | 68 mm |
| Navhål | 71 mm |
CW5 Anthracite Dark från Borbet. Med en bredd på 6" och ett inpressningsdjup på 68 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/118.
16"-fälg av modellen Van dark Black Polished från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/118 och ett ET-mått på 68 mm.
Fälg från Rial på 16" med modellnamnet Transporter 2 Diamond Black Pol. Bultcirkeln är 5/118, bredden 6" och ET-måttet är 68 mm.
CW5 Mistral Anthracite Gloss Pol från Borbet. Med en bredd på 6" och ett inpressningsdjup på 68 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/118.