Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4100 kronorsklassen. Fälgen heter TV Black Polished och den tillverkas av Dezent. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Dezent TV Black Polished har en bredd på 9". Fälgens cirkeldiameter är 120 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/120 för att fälgen ska passa på din bil.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 42 mm. Denna variant av TV Black Polished har ett navhål/centrumhål som är 65.1 mm stort. BytHjul säljer Dezent TV Black Polished 20" i sin webbshop för 4040 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 040 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | TV Black Polished |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Fälg från Dezent på 20" med modellnamnet TV Black Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9" och ET-måttet är 42 mm.
Denna 19"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter TV Black Polished.
TV Black från Dezent. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 43 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
Denna 20"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 36 mm. Modellen heter TV Black.