KE Dark 16" är en snygg fälg som tillverkas av Dezent. Fälgbredden för denna variant av Dezent KE Dark är 6.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/130.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för KE Dark är 66 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 89.1 mm. Du hittar mer information om Dezent KE Dark genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 279 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KE Dark |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 66 mm |
| Navhål | 89.1 mm |
16"-fälg från Dezent av modellen KE Black. Bultcirkeln är 5/130, bredden 16" och ET-måttet 66 mm.
16"-fälg från Monaco av modellen CL2T Gloss Black Polished. Bultcirkeln är 5/130, bredden 16" och ET-måttet 66 mm.
Denna 16"-fälg från Autec har en bultcirkel som är 5/130 och ett inpressningsdjup på 66 mm. Modellen heter QUANTRO Silver.
QUANTRO Dull Black från Autec. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 66 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.