Dezent KE Dark är en av våra 18"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Dezent. Dezent KE Dark har en fälgbredd som är 7.5". Med en cirkeldiameter på 160 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/160.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 56 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 65.1 mm. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Dezent KE Dark 18".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 945 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KE Dark |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 160 |
| Bultcirkel | 5/160 |
| Inpressningsdjup (ET) | 56 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Dezent KE Black, 18"-fälg, 7.5" bredd, 5/160 bultcirkel och ET på 56 mm.
17"-fälg från Dezent av modellen KE Dark. Bultcirkeln är 5/160, bredden 17" och ET-måttet 55 mm.
18"-fälg av modellen Pervan Glossy Black från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/160 och ett ET-mått på 56 mm.
18"-fälg av modellen Pervan Black Diamond från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/160 och ett ET-mått på 56 mm.