Med ett pris på 2853 kronor är Dezent KC Dark ett bra alternativ bland 17"-fälgarna. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7.5" passar. Bultcirkeln på denna fälg är 6/139.7.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 55 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 93.1 mm stort. Du hittar mer information om Dezent KC Dark genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 853 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KC Dark |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 55 mm |
| Navhål | 93.1 mm |
17"-fälg från Dezent av modellen KC Black. Bultcirkeln är 6/139.7, bredden 17" och ET-måttet 55 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 30 mm. Dezent KC Dark är 18" och har en bultcirkel på 6/139.7.
20"-fälg av modellen KC Dark från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett ET-mått på 52 mm.
Dezent KC Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 139.7 och som fästs med 6 bultar. 7.5" bredd och ET 45.