Bilbao Blaze 17" är en snygg fälg som tillverkas av Dotz. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 100 mm och 4 hål för bultar.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 37 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 60.1 mm. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Dotz Bilbao Blaze 17".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 691 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Blaze |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 37 mm |
| Navhål | 60.1 mm |
Fälg från Dotz på 17" med modellnamnet Bilbao Blaze. Bultcirkeln är 4/100, bredden 7" och ET-måttet är 30 mm.
Fälg från Dotz på 17" med modellnamnet Bilbao Blaze. Bultcirkeln är 4/100, bredden 7" och ET-måttet är 38 mm.
Bilbao Blaze från Dotz. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/100.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 37 mm. Dotz Bilbao Dark är 17" och har en bultcirkel på 4/100.