Bilbao Blaze 17" är en snygg fälg som tillverkas av Dotz. Dotz Bilbao Blaze har en fälgbredd som är 7". Med en cirkeldiameter på 100 mm och hål för 4 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 4/100.
Denna variant av Bilbao Blaze kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 38 mm. Denna fälg har ett navhål som är 60.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Dotz Bilbao Blaze kan du köpa från BytHjul för endast 2471 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 471 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Blaze |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 60.1 mm |
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 37 mm. Dotz Bilbao Blaze är 17" och har en bultcirkel på 4/100.
Fälg från Dotz på 17" med modellnamnet Bilbao Blaze. Bultcirkeln är 4/100, bredden 7" och ET-måttet är 30 mm.
Bilbao Blaze från Dotz. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/100.
Fälg från Dotz på 18" med modellnamnet Bilbao Blaze. Bultcirkeln är 5/100, bredden 8" och ET-måttet är 35 mm.