Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2500 kronorsklassen. Fälgen heter Bilbao Dark och den tillverkas av Dotz. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7" passar. Bultcirkeln på denna fälg är 4/108.
Glöm inte kolla att ET 32 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Detta är en fälg med 65.1 mm stort navhål. Dotz Bilbao Dark kan du köpa från BytHjul för endast 2471 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 471 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Dark |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 4/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 32 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Fälg från Dotz på 17" med modellnamnet Bilbao Blaze. Bultcirkeln är 4/108, bredden 7" och ET-måttet är 32 mm.
Fälg från Dotz på 17" med modellnamnet Bilbao Dark. Bultcirkeln är 4/108, bredden 7" och ET-måttet är 25 mm.
19"-fälg av modellen Bilbao Dark från Dotz. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 32 mm.
Dotz Bilbao Blaze är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 4 bultar. 7" bredd och ET 25.