Med ett pris på 2566 kronor är Dotz Bilbao Dark ett bra alternativ bland 17"-fälgarna. Denna fälg är 7" bred. Dotz Bilbao Dark har 4 bultar och en cirkeldiameter som är 108 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 4/108.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 38 mm. Denna fälg har ett navhål som är 70.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Dotz Bilbao Dark 17".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 566 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Dark |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 4/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
Bilbao Blaze 17" från Dotz med 7" bredd och ET på 38 mm. Fälgens bultcirkel är 4/108.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. Dotz Bilbao Dark är 19" och har en bultcirkel på 5/108.
Bilbao Dark 20" från Dotz med 8.5" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
Dotz Bilbao Dark, 20"-fälg, 9" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 40 mm.