En snygg fälg på 17" från Dotz. Denna modell har Dotz valt att kalla för Bilbao Blaze. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Dotz Bilbao Blaze har en bredd på 8". Bultcirkeln på denna fälg är 5/100.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 35 mm. Denna fälg har ett navhål som är 60.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Du hittar mer information om Dotz Bilbao Blaze genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 691 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Blaze |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 60.1 mm |
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 37 mm. Dotz Bilbao Blaze är 17" och har en bultcirkel på 4/100.
Fälg från Dotz på 17" med modellnamnet Bilbao Blaze. Bultcirkeln är 4/100, bredden 7" och ET-måttet är 30 mm.
Fälg från Dotz på 17" med modellnamnet Bilbao Blaze. Bultcirkeln är 4/100, bredden 7" och ET-måttet är 38 mm.
Bilbao Blaze från Dotz är en fälg på 17" med en bredd på 8" och ET 34 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.