Med ett pris på 3054 kronor är Dotz Bilbao Dark ett bra alternativ bland 18"-fälgarna. Bredden på denna fälg är 8". Fälgen har en bultcirkel som är 5/100, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 100 mm.
Glöm inte kolla att ET 35 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 60.1 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Dotz Bilbao Dark. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3054 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 054 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Dark |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 60.1 mm |
Bilbao Dark från Dotz är en fälg på 17" med en bredd på 8" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/100.
Fälg från Dotz på 18" med modellnamnet Bilbao Blaze. Bultcirkeln är 5/100, bredden 8" och ET-måttet är 35 mm.
17"-fälg av modellen Bilbao Dark från Dotz. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/100 och ett ET-mått på 30 mm.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 37 mm. Dotz Bilbao Dark är 17" och har en bultcirkel på 4/100.