En snygg fälg på 20" från Dotz. Denna modell har Dotz valt att kalla för MarinaBay bronze. Fälgens bredd är 8.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 45 mm. Denna variant av MarinaBay bronze har ett navhål/centrumhål som är 70.1 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3014 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 014 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | MarinaBay bronze |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
Fälg från Dotz på 20" med modellnamnet MarinaBay bronze. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 35 mm.
Dotz MarinaBay bronze, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 28 mm.
MarinaBay bronze från Dotz är en fälg på 21" med en bredd på 10" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Denna 19"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter MarinaBay bronze.