En snygg fälg på 21" från Dotz. Denna modell har Dotz valt att kalla för MarinaBay black. Bredden på denna fälg är 9". Dotz MarinaBay black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Inpressningsdjupet för Dotz MarinaBay black är 28 mm. Denna variant av MarinaBay black har ett navhål/centrumhål som är 70.1 mm stort. BytHjul säljer idag Dotz MarinaBay black för 3585 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 585 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | MarinaBay black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 28 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
Fälg från Dotz på 21" med modellnamnet MarinaBay dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9" och ET-måttet är 28 mm.
Denna 20"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 28 mm. Modellen heter MarinaBay black.
MarinaBay dark från Dotz är en fälg på 21" med en bredd på 10" och ET 28 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Dotz MarinaBay bronze, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 28 mm.