Dotz Bilbao Blaze är en fälg på 19" från Dotz. Fälgens bredd är 8.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Glöm inte kolla att ET 32 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Centrumhålet på denna fälg är 66.6 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Dotz Bilbao Blaze 19".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 725 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Blaze |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 32 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Fälg från Dotz på 17" med modellnamnet Bilbao Blaze. Bultcirkeln är 4/108, bredden 7" och ET-måttet är 32 mm.
Dotz Bilbao Blaze är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 35.
Denna 19"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 25 mm. Modellen heter Bilbao Blaze.
Fälg från Dotz på 19" med modellnamnet Bilbao Blaze. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 45 mm.