Detta är en Dotz-fälg av modellen Fuji Grey. Denna variant av fälgen har en diameter på 19". De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Dotz Fuji Grey har en bredd på 8". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Dotz Fuji Grey är 5/112.
Fälgens ET-mått är 45 mm. Centrumhålet är 57.1 mm stort. Dotz Fuji Grey är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa Dotz Fuji Grey från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 152 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Fuji Grey |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Denna 19"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Fuji Grey.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Dotz Fuji Grey är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
Denna 19"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 50 mm. Modellen heter Fuji Grey.
Denna 19"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 48 mm. Modellen heter Fuji Grey.