Detta är en Dotz-fälg av modellen Bilbao Blaze. Denna variant av fälgen har en diameter på 18". Dotz Bilbao Blaze har en fälgbredd som är 8". Bultcirkeln på denna fälg är 5/112.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 31 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.6 mm. BytHjul säljer idag Dotz Bilbao Blaze för 3047 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 047 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Blaze |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 31 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Denna 18"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Bilbao Blaze.
Denna 18"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 34 mm. Modellen heter Bilbao Blaze.
18"-fälg av modellen Bilbao Blaze från Dotz. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 34 mm.
Bilbao Blaze från Dotz. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 30 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.