En snygg fälg på 20" från Dotz. Denna modell har Dotz valt att kalla för Bilbao Blaze. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8". Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 30 mm. Detta är en fälg med 66.6 mm stort navhål. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Dotz Bilbao Blaze 20".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 096 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Blaze |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Fälg från Dotz på 20" med modellnamnet Bilbao Blaze. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 45 mm.
20"-fälg från Dotz av modellen Bilbao Blaze. Bultcirkeln är 5/108, bredden 20" och ET-måttet 45 mm.
Denna 19"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 30 mm. Modellen heter Bilbao Blaze.
17"-fälg av modellen Bilbao Blaze från Dotz. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 30 mm.