Dotz har många snygga fälgar i sitt utbud och Bilbao Blaze 19" är inget undantag. Denna fälg är 8" bred. Dotz Bilbao Blaze har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Denna variant av Bilbao Blaze kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 46 mm. Dotz Bilbao Blaze har ett centrumhål (navhål) på 57.1 mm. Dotz Bilbao Blaze är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa Dotz Bilbao Blaze från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 554 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Blaze |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 46 mm. Dotz Bilbao Blaze är 17" och har en bultcirkel på 5/112.
Denna 19"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 49 mm. Modellen heter Bilbao Blaze.
Bilbao Blaze 19" från Dotz med 8" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Dotz Bilbao Blaze är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 40.