Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4100 kronorsklassen. Fälgen heter Fuji Dark och den tillverkas av Dotz. Fälgens bredd är 9". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Dotz Fuji Dark är 5/112.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 28 mm. Navhålet på Dotz Fuji Dark är 70.1 mm stort. En uppsättning Dotz Fuji Dark kan bli din för endast 4005 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 005 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Fuji Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 28 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
Fuji Dark från Dotz. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
20"-fälg av modellen Fuji Grey från Dotz. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 35 mm.
Fuji Dark från Dotz. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 44 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
20"-fälg av modellen Fuji Dark från Dotz. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 42 mm.