Dotz Spa black är en fälg på 18" från Dotz. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8". Dotz Spa black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Spa black är 40 mm. Dotz Spa black har ett centrumhål (navhål) på 70.1 mm. Spa black 18" är en snygg fälg för 2673 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 673 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Spa black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
Denna 18"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Spa dark.
Dotz Spa black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 48.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Dotz Spa black är 17" och har en bultcirkel på 5/112.
17"-fälg av modellen Spa dark från Dotz. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 40 mm.