En snygg fälg på 20" från Dotz. Denna modell har Dotz valt att kalla för MarinaBay black. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Dotz MarinaBay black har en bredd på 8.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 35 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 70.1 mm. MarinaBay black 20" är en snygg fälg för 3014 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 014 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | MarinaBay black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
Fälg från Dotz på 20" med modellnamnet MarinaBay bronze. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 35 mm.
20"-fälg av modellen MarinaBay dark från Dotz. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 35 mm.
MarinaBay black från Dotz. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Denna 20"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 28 mm. Modellen heter MarinaBay black.