Detta är en Dotz-fälg av modellen Bilbao Dark. Denna variant av fälgen har en diameter på 17". En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8". Dotz Bilbao Dark fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 45 mm. Denna variant av Bilbao Dark har ett navhål/centrumhål som är 70.1 mm stort. BytHjul säljer idag Dotz Bilbao Dark för 2471 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 471 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Dark |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
Denna 17"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Bilbao Dark.
Bilbao Blaze från Dotz är en fälg på 17" med en bredd på 8" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Bilbao Blaze från Dotz. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
17"-fälg av modellen Bilbao Blaze från Dotz. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 30 mm.