En snygg fälg på 20" från Dotz. Denna modell har Dotz valt att kalla för Sonoma Bronze. Fälgens bredd är 9.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Dotz Sonoma Bronze är 5/112.
Inpressningsdjupet för Dotz Sonoma Bronze är 25 mm. Centrumhålet är 70 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3729 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 729 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Sonoma Bronze |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 25 mm |
| Navhål | 70 mm |
Denna 19"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 25 mm. Modellen heter Sonoma Bronze.
Sonoma Bronze 19" från Dotz med 8.5" bredd och ET på 25 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Sonoma Bronze från Dotz. Med en bredd på 9.5" och ett inpressningsdjup på 44 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Sonoma Bronze från Dotz är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/112.