Dotz har många snygga fälgar i sitt utbud och Suzuka black 19" är inget undantag. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8.5" passar. Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 25 mm. Dotz Suzuka black har ett centrumhål (navhål) på 70.1 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3214 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 214 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Suzuka black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 25 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
Dotz Suzuka black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9.5" bredd och ET 25.
19"-fälg av modellen Suzuka dark från Dotz. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 25 mm.
Denna 19"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 44 mm. Modellen heter Suzuka black.
Denna 19"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Suzuka bronze.