Med ett pris på 3554 kronor är Dotz Bilbao Dark ett bra alternativ bland 19"-fälgarna. Fälgens bredd är 9". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Bilbao Dark är 42 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Dotz Bilbao Dark kan du köpa från BytHjul för endast 3554 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 554 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Bilbao Blaze 19" från Dotz med 9" bredd och ET på 42 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Denna 19"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 44 mm. Modellen heter Bilbao Dark.
Denna 19"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Bilbao Dark.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 25 mm. Dotz Bilbao Dark är 19" och har en bultcirkel på 5/112.