Med ett pris på 3729 kronor är Dotz Sonoma Bronze ett bra alternativ bland 20"-fälgarna. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 114.3 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/114.3.
Glöm inte kolla att ET 45 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälg har ett navhål som är 71 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul säljer Dotz Sonoma Bronze 20" i sin webbshop för 3729 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 729 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Sonoma Bronze |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 71 mm |
Sonoma Bronze från Dotz. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
19"-fälg av modellen Sonoma Bronze från Dotz. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 45 mm.
Fälg från Dotz på 20" med modellnamnet Sonoma Bronze. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 9.5" och ET-måttet är 45 mm.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Dotz Sonoma Bronze är 19" och har en bultcirkel på 5/114.3.