En snygg fälg på 19" från Dotz. Denna modell har Dotz valt att kalla för Sonoma Dark. Dotz Sonoma Dark har en fälgbredd som är 8". Bultcirkeln på denna fälg är 5/114.3.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Sonoma Dark är 45 mm. Dotz Sonoma Dark har ett centrumhål (navhål) på 71 mm. Dotz Sonoma Dark kan du köpa från BytHjul för endast 3294 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 294 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Sonoma Dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 71 mm |
19"-fälg av modellen Sonoma Bronze från Dotz. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 45 mm.
Sonoma Dark från Dotz är en fälg på 19" med en bredd på 8.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
Dotz Sonoma Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 45.
Sonoma Dark från Dotz. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.