Dotz har många snygga fälgar i sitt utbud och MarinaBay black 21" är inget undantag. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Dotz MarinaBay black har en fälgbredd på 10". Dotz MarinaBay black fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 120 mm (bultcirkel 5/120).
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 40 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 72.6 mm. BytHjul säljer Dotz MarinaBay black 21" i sin webbshop för 3585 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 585 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | MarinaBay black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
Dotz MarinaBay bronze, 21"-fälg, 10" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 40 mm.
21"-fälg av modellen MarinaBay dark från Dotz. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 40 mm.
Dotz MarinaBay dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 10" bredd och ET 40.
Fälg från Dotz på 21" med modellnamnet MarinaBay bronze. Bultcirkeln är 5/112, bredden 10" och ET-måttet är 40 mm.