Modular 16" är en snygg fälg som tillverkas av Dotz. Dotz Modular har en fälgbredd som är 7". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 120 mm och 5 hål för bultar.
Fälgens ET-mått är 30 mm. Navhålet på Dotz Modular är 65.1 mm stort. Du hittar mer information om Dotz Modular genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 553 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Modular |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
16"-fälg från Dotz av modellen 4X4 Modular Dark. Bultcirkeln är 6/130, bredden 16" och ET-måttet 37 mm.
4X4 Dakar Dark från Dotz. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
Denna 16"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett inpressningsdjup på 30 mm. Modellen heter 4X4 Dakar Dark.
16"-fälg från Dotz av modellen Dakar. Bultcirkeln är 6/139.7, bredden 16" och ET-måttet 30 mm.